Uçan Balon Anaokulu
Felsefemiz Beklentilerle Örtüşüyor

Bir annenin çocukevinden beklentileri neler olabilir?

 

Ya çocukevini seçerken kriterleri? Felsefemizi belirlerken elbetteki bunları dikkate alıyoruz.

 Yıllar içinde felsefemizin ebeveyn beklentileriyle örtüştüğünü görmek ise bize büyük mutluluk veriyor. Biz yukarıdaki soruları kayıt aşamasında -kurulduğumuz yıl 1994'ten bu yana- soruyoruz. Yıllar geçtikçe yanıtlar elbette değişiyor. Bunların bazılarını sizlere burada sunmak istedik. Şimdilik sınırlı sayıda ama yakında sizlere çok daha kapsamlı bilgiler vereceğiz. Yanıtlayanın ismi olmadan ama yanıtın verildiği yılı ve yanıtı veren velinin yaş/eğitim/sosyal statü bilgilerini ekleyeceğiz.

 

Bir Çocukevinde aradığınız nitelikler nelerdir? 
1. Çocuğa yaşına uygun seviyenin gösterilmesi.Yaşına uygun temel kavram ve becerilerin kazandırılması saygı,sempati,dürüstlük,değer bilme,coşku,iş birliği,paylaşım …gibi insani tutumların kazandırılması…Düşünme iletişim sosyal araştırma kendini kontrol etme becerilerinin yaşına uygun kazandırılması.Küçük ve büyük motor becerilerinin yaşına uygun düzeyde geliştirilmesi. 
2. Güven, güleryüz, hoşgörü, eğitim, kalite,temizlik branş derslerinin kalitesi. 
3. Hijyen , çocuğumu mutlu görmek bana göre yeterli bir göstergedir. 
4. Temiz olması ve çocuğuma benim kadar iyi bakmalı. Daha da önemlisi onu koruyabilmeli. 
5. Okul öncesi eğitim çok önemli olduğundan burada çocuğumun bireysel yeteneklerinin artması,özel eğilimlerinin ortaya çıkarılması, temel İngilizce eğitimi alamsı ve eğlenmesi iyi vakit geçirilmesini beklemekteyim. 
6. Arkadaşlarıyla ve büyükleriyle iletişimin kuvvetlenmesi, paylaşma alışkanlığı, toplumsal kurallara riyaet etmesini öğrenilmesi, zihin geliştirici faaliyetler,oyunlar,kaliteli zaman geçirmesi.Beslenme de kaliteli yiyecekler, kişiliğinin geliştirilmesi ve ilkokula hazırlık . 
7. Atatürkçülük ve aynı zamanda terbiye kurallarını içine sindirmiş olunması. Saygılı, bilgili, görgülü bir çocuk olarak eğitim görmesi. 

Uçan Balon’u tercih nedeniniz ve beklentileriniz nelerdir? 
1. İnternetten araştırdık. Veliye sürekli geri bildirim verdiğini rehberlik ettiğini, çağdaş eğitim modellerine açık olduğunu çocuklarla ilgilenen personelin güler yüzlü, sevecen özelliklere sahip olduğunu okulun pedagoji bilimini rehber edindiğini hissettim. 
2. Daha önce Berk ve Merve adında iki çocuğumuzda sizin çocuk yuvanızda gerekli yetişkin çağına eriştiler. Çocuklarımızın ebedi ve sürekli olması dileğiyle. 
3. Birebir görüşmemizde bana beklediğim güven ortamının göstermesi. Bu güvenin beraberliğimizde sürekli devam etmesini arzuluyorum.. 
4. Hijyenik, çocuklara öncelikle şefkat ve ilgiyle yanaşmak,sonra eğitim-öğretim gelir. Demokrat ve Atatürkçü, çağdaş ve modern, sosyal faaliyetlerde iyi , öğretmenin iyi seçilmesi, velilerle sağlıklı bir iletişim olması,uyku ve beslenmeye gereken önemi verilmesi. 
5. Eğitimli öğretmenlerle, düzenli bir bakım ve eğitim yaptığı ayrıca sosyal faaliyetlerle öğrencinin yeteneklerinin ortaya çıkması,aynı yaş grubundaki, öğrencilerle eğitim ve öğretim yapılması. Atatürkçü ve çağdaş bir çizgide eğitim yaptığı için. 
6. Tercih nedenim; Eğitim kadrosu, güleryüz ve çocuğum için iyi bir şekilde eğitim göreceğine inanmaktayım. En önemlisi de kurucu bilgileri ve tecrübeleriydi. 
7. Tanıdık vasıtasıyla uçan balona geldim. Çocuğumun iyi bir eğitim almasıdır.Çocuğumun kendisini geliştirmesi. 
8. Referans, güvenilir (asker kökeni bir ailenin işletmesi). 
9. Eğitim ve öğretimin çok iyi olması Çocuklarla ilgi ve alakadar olunması. 
10. Atatürkçü, modern çizgiler taşıması. 
11. Çocuğumun sıcak bir ortamda titizlikle eğitim alacağına inancımdan dolayı tercih ettim. 
12. Öncelikle branş derslerinin ilgimi çekmesi, Atatürkçü düşünmesi, öğretmenlerin güler yüzü, bize anlatılanlar, kalite hizmet ve evime yakın olması sebebiyle tercih ettim. Bize anlatılanların kalitenin gerçek olduğunu yaşayarak görmek beklentisindeyim. Bir önceki soruda açıkladığım şeyler diğer beklentilerim sabah oğlumu erken bırakıp, geç alabileceğimiz için bu vakitlerin onun için ölü zaman olmaması (televizyon) en büyük beklentilerimden biri. 
13. Çocuğun uyumlu bir şekilde sevgi,saygı ve eğitim içeriğinde olmasıdır. Disiplin,hoşgörü. 
14. Güven,yakın ilgi-alaka ,temizlik,eğitim-öğretim. 

Uçan Balon’la nasıl tanıştınız? 
1. Arkadaşım vasıtasıyla. 
2. İnternet 
3. Aile çevremizdeki çocukların sizin yuvada eğitim gördü 
4. İlk çocuğumuz Merve Çapkurtu uçan balona kaydını yaptırmıştık. 
5. Semtimizde olması,ayrıca internetten de takip ediyorum. 
6. Bundan 3 yıl önce işime giderken fark ettim sonra tekrar tekrar takip ettim.Kızım büyüsün eğitiminin başlangıçı olarak mutlaka Uçan Balon dedim. 
7. İş arkadaşımın Öner Işık’ın kızı bu okula gitmişitr. 
8. Bir komşumun tavsiyesi üzerine ve evimize yakın olması. 
9. Çağla ve Gülşah öğretmenin tavsiyesiyle. 
10. Tavsiye üzerine geldim ve orda ki arkadaşlarla tanıştım. 
11. Arkadaş vasıtasıyla.

Tags: kadıköy anaokulları, bahariye kreşler, moda anaokul kreş yuva, kadıköydeki kreşler, kadıköydeki yuvalar, anaokul kadıköy, anaokulları bahariye, anaokul franchise, bayilik