Uçan Balon Anaokulu
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK, HERGÜN İNGİLİZCE ve BRANŞ DERSLERİ

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK, RAPORLAMA, GÖZLEM ve TESTLER

Anaokullarınmızda mutlaka bir psikolog çalışır. Okuldaki çocuk sayısına bağlı olarak psikoloğun çalışma süresi belirlenir. Ancak bu süre haftada 3 tam günün altına düşemez. Psikolog öğrencinin okula başlamasıyla gözlem ve analizlerine başlar ve periyodik olarak öğrencinin ailesiyle görüşür. Raporlamalarda bulunur. Bu gözlem ve takip her halukarda gerçekleşir. Burada amaç çocuğun, sorun olsun olmasın, gelişim dönemlerine göre takip edilmesidir, ailenin bilgilendirilmesidir. Öte yandan aile içi sorunlara, yanlış ebeveyn tutumlarına da, danışmanlık vermek suretiyle, müdahale edilir. Psikolog, sınıf öğretmenlerine de destekte bulunur.

 anaokulu psikolojik danışmanlık

 

HER GÜN İNGİLİZCE

Eğitim her gruba, hergün ayrı ve dikkat sürelerine uygun olarak verilir. Toby ve Tilly kitaplarını takip etmekle birlikte, eğitim çoğunlukla spontan gerçekleşir. Öğretmenlerimiz dışarıdan part time profesyonellerdir. Çocukların dünyasını bilen, formasyonu olan eğitmenlerle çalışırız. Amacımız çocukların ingilizceyi sevmeleri yabancı bir kültürün varlığını diliyle birlikte algılamalarıdır. 

 

 

BRANŞ DERSLERİ

Uçan Balon'larda 4 ana Branş Dersi Uygulanır. Dersler; ilgili sanat dalında Konservatuar, Akademi eğitimi almış profesyonel eğitmenler tarafından verilir. Her branş haftada 1 kez; saat 10:00- 12:00 saatleri arasında ve her sınıfa ayrı ayrı verilir. Yaş grubunun dikkat süresine göre dersler 30- 45 dakika arasında gerçekleşir. Böylelikle okullarımızda her öğrenci her hafta sınıf öğretmeni dışında 4 farklı sanat öğretmeniyle birlikte olur. Bu deneyim çocuğun hayal dünyası, bakış açısı ve sosyalleşmesi açısından büyük önem taşır. Entelektüel background çocukta kökleşmeye başlar. Daha sevecen ve hümanist bir kişiliğin oluşumunda farklı sanat dallarıyla iletişime özellikle de okul öncesi dönemde geçmenin değeri paha biçilemezdir.

anaokulu branşlar

Branş eğitmenleri sınıflarda her çocukla ayrı ayrı ilgilenir, spesifik gözlemlerde bulunur. Yetenekli çocuklarla ilgili rapor hazırlar ve aileyle görüşür. 
Geri Dön

 

   

   Psikoloğumuz Uçan Balon'daki Danışmanlık

   aşamalarını ve velilerle işbirliğini anlatıyor

  

    

     UÇAN BALON'DA İNGİLİZCE (2015)

   

    

    KISACA BRANŞ DERSLERİ