Uçan Balon Anaokulu
Sık Sorulan Sorular
Veli adaylarımız ve velilerimizin kayıt öncesi ve sonrasında en çok sorduğu sorulara burada yer vermek istedik.
 

Tüm sınıf ve diğer alanlarda kamera sisteminizin olduğunu duydum. Çocuğumu kamerayla evden izleyebilir miyim?
Biz sınıfların internette yayınlanmasını çocuğun pedogojik gelişimi açısından doğru bulmuyoruz. Ancak sınıfları, oyun odası, top havuzu vb. tüm alanları yönetim ofisinden her zaman izleyebilmeniz mümkün. Branş derslerimizi ise internetten izleme şansınız var. Spor salonuımuzdaki 2 IP kamera ile size verilen şifreyle çocuğunuzu branş derslerinde gözleyebilirsiniz.

Branş derslerinizin çok zengin olduğunu gördüm. Peki bu dersleri veren öğretmenleriniz deneyimli profesyonel kişiler mi?
Elbette hepsi alanlarında üniversite (ya da eşdüzey) eğitimi almiş deneyimli profesyoneller. Yaratıcı Drama, Müzik-Ritm, Modern Dans ve Plastik Sanatlar eğitmenlerinin özgeçmişleri web sitemizde ilgili şube linkinde çalışanlar kısmında bulunuyor. http://www.ucanbalon.com.tr/altKategori.php?katID=17

 

İngilizce eğitiminin tüm gruplarda hergün verildiğini websitenizden okudum. Benim çocuğum 3 yaşında. Bu erken bir yaş değil mi ingilizce için?
15 yıllık deneyimimiz ve ailelerden gelen geri dönüşler ve birçok ülkede yapılan araştırmalar çocukların 2 yaşından itibaren ikinci hatta üçüncü dili öğrenebildiklerini gösteriyor. Hatta bu süreç çocuğun bilişsel gelişimine de katkı sağlıyor, ana dil gelişimini bozmuyor tam tersine hızlandırıyor. Tabi bu sonuçların alınabilmesi eğitim kurumunun yabancı dil eğitimine nasıl yaklaştığıyla da ilintili. Uçan balon bu konuda son derece deneyimli ve dikkatli. Böylece ailelerimiz bu eğitim politikamızdan da son derece memnun. Size tavsiyem websitemizdeki ingilizce linkini tıklayıp izlemeniz. Böylece çocukların ingilizce de adeta eğlendiklerini göreceksiniz.  http://www.ucanbalon.com.tr/video.php?videoID=94


Çocuğumuz ilk kez okula başlayacak ve uyum süreci konusunda endişelerimiz var. Ya alışamazsa?
Çocuk hangi yaşta olursa olsun uyum süreci çocuğun bireysel özellikleri, anne baba tutumu, yaşadığı çevresel koşullardan etkilenmektedir. Bu nedenle aile tarafından kayıt sırasında doldurulmasını istediğimiz başvuru ve psikoloji formları psikoloğumuz açısından önem taşıyor. Psikoloğumuz bunun yanısıra ilk günlerde çocuğu gözleyerek ve aileyle yüzyüze görüşerek uyum süreci konusunda ailelere açıklamada bulunuyor. Uçan balon olarak biz ilk 3 gün mutlaka çocuğun aileden biriyle okula gelmesini ve birlikte dönmelerini talep ediyoruz. Çocuk ilk günlerde dilediğini yapabiliyor, onu her tür okul kuralından muaf tutuyoruz. Burada çocukevimize, arkadaşlarına ve öğretmenlerine endişesiz bir şekilde alışmasını hedeflemekteyiz. Ve bu uygulama gerçektende çok faydalı oluyor. Çocuk böylece kendini rahat ifade edebiliyor ve okulumuza güveni artıyor. Ancak bu süreç bazen bir haftayı da bulabiliyor.

Aylık eğitim bedeli neleri içeriyor? Birçok okulda aidat dışında sürpriz ödemelerin çıktığını duyuyoruz. Bu sizde de böyle mi?
Bizde sürprizler her zaman velilerimizin leyhine işler. Ancak böyle kötü sürprizlere bizde yer yok. Biz her konuda velilerimize karşı açık ve şeffaf bir iletişim izliyoruz. Okulumuzu dolaşan veli adaylarına daha ilk tanışma anında sürekli yenilenen Tanıtım Kitapçığı veriliyor. Burada aylık eğitim bedelinin neleri içerdiği ve diğer ayrıntılar yer alıyor. Aylık aidatımız tüm branş derslerini, ingilizceyi, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısını, psikolojik danışmanlık hizmetlerimizi, multimedya ve eğitime yönelik diğer tüm unsurları kapsıyor. Aidat dışında velilerimiz yıllık kırtasiye bedeli, şayet talep ederlerse servis ve dış gezi bedeli ödüyorlar.

Çalışma saatleriniz nasıl? İdari tatillerde açıkmısınız? Yaz aylarında okulunuz kapanıyor mu?
Okulumuz sabah 7:00'da açılıyor ve akşam 7:00'da kapanıyor. Sabah 7'den itibaren öğrencilerimiz sınıf öğretmeni tarafından karşılanıyor. Servisimizde bu saatlerde çalışmaya başlıyor. 7:00- 10:00 ve 16:00- 19:20 saatleri arasında çocukevimize ait olan servis ve kadrolu çalışan şöför ve öğretmenlerimizle çocuklar evden alınıp eve bırakılıyorlar. Çocukevimiz yılın 12 ayı açık. İdari tatillerde açığız. Burada çalışma hayatının en çalışkan sektörü olan bankacılığa endeksliyiz. İş Bankası- YKB ve Garanti bankasının açık olduğu her gün bizde açığız. Hatta Cumartesi günleri de tam gün hizmet veriyoruz. Ancak bu hizmet elbetteki opsiyonel ve makul bir ödeme karşılığında gerçekleşiyor. Temmuz ve Ağustos aylarında ise Yaz Okulu'nu devreye sokarak ailelerimizi rahatlatmış ve çocuklarımıza farklı bir ortam yaratarak okula keyifle gelmelerini sağlamış oluyoruz.

Yıllık peşin ödemelerde indirim yapılıyor mu?
Elbetteki böyle bir indirim yapılmakta ve iskonto oranı velilerimiz için oldukça cazip olarak belirlenmektedir. Oldu da sizin özel bir nedenle okulumuzdan ayrılması gerekti. Böyle bir durumdada gelmediği aylara tekabül eden tutar size iade ediliyor.

Çocuğum ilk hafta alışamazsa ve devam etmezsek verdiğim ilk aidatı geri alabilecek miyim?
Biz ilk 4 gün (duruma göre 1 hafta) sizden hiçbir şekilde tahsilat yapmıyoruz. ilk dört günün sonunda siz herhangi bir nedenle devam etmeme kararı aldığınızda bu süre için de bir bedel talep etmiyoruz. Diyelim ki bir hafta sonra ödemenizi yaptınız ama 15.günde ayrıldınız, size 15 günlük ödeme iade ediliyor.

Kayıtlar ne zamana kadar sürüyor. Eylül başında hemen kayıt olmam gerekir mi?
Biz 6 yaş ve 5 yaş gruplarının Eylül başında kayıtlarının alınmasını ve çocukların bu ay içinde okulumuza başlamalarını çok önemli buluyoruz. Çünkü her iki grupta da eğitim kesintisiz ve belli planlar kapsamında haftanın 5 günü sürdürülmekte. Diğer gruplarda ise yılın her ayı kayıt alabiliyoruz. Ancak sınıf kontenjanlarımızın dolması halinde bu da mümkün olamayabiliyor. Kriz ortamları hariç normal ekonomik konjonktürde genellikle birçok sınıfımızın kontenjanı Ekim ortasında doluyor. Bu nedenle erken kayıt yaptırmakta her zaman fayda var. http://www.ucanbalon.com.tr/altKategori.php?katID=60