Uçan Balon Anaokulu
Uçan Balon Uluslararası Projeleri

 

Anaokulumuz 2007'den bu yana kurucumuz E.Aysan Doğaner'in koordinatörlüğünde AB ve diğer uluslararası projeleri gerçekleştirmektedir. 

 

AVRUPA BİRLİĞİ Leonardo Da Vinci Projelerimiz (2007- 2015)

anaokulu proje kadıköyHamburg'dan proje kapsamında gelen Alman stajyerler her yıl 5 ay   boyunca uçan balon'larda stajlarını tamamlayarak anaokulu öğretmeni olmaya hak kazanıyor.

 

2013 yılında PSY'nin uluslararası stajyer değişim koordinatörleri Petra ve Heiko bir hafta boyunca uçan balon şubelerini gezerek bilgi aldı ve öğrencilerinin staj yerlerini görme olanağına kavuştu. Bizlerde bu ziyaretlerden büyük keyif aldık. Çocuklar onları çok sevdi. (Aşağıda fotoğraflar yer alıyor)  Petra'nın sunumlarını izledik fikir alışverişinde bulunduk. Farklı AB projeleri konusunda fikir teatisinde bulunduk. 2014'te Uçan Balon kurucuları ve psikologlarının Hamburg'a ziyaretini planladık.  Her iki konuğumuza da ziyaretleri ve paylaşımları için teşekkür ediyoruz.

 

2007: Okulöncesinde Fırsat Eşitliği AB Projemiz

Çamlıca şubemizin müdürü (2007) Psk. Berna Akpınar’ın hazırladığı ve 1 Kasım 2007’ de Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı- Ulusal Ajans’ına sunduğu proje, “Geleceğin Sermayesi” kapsamında hibe aldı.

Ümraniye bölgesinde sosyoekonomik durumu yetersiz ailelerin çocuklarına fırsat eşitliği sağlamak amacı ile Uçan Balon Anaokulunda ücretsiz okulöncesi eğitim faaliyetlerinde bulunmalarına olanak tanındı. Dört ay boyunca Cumartesi ve Pazar günleri 28 çocuk bu projeden yararlandı.

2008: Uluslarararası Girişimcilik Projesi

 Wharton Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Paul Kleindorf ve Prof. Ülkü Öktem’in girişimiyle oluşturuldu. Gelecek Derneği, Uçan Balon Anaokulu ve Bahçeşehir Üniversitesi ortak projesi, Uçan Balon Çamlıca merkez binamızda gerçekleşti. Gelecek neslin fırsat eşitliği içinde, güvenli, yaşanabilir bir çevrede ve refah seviyesi yüksek koşullarda yaşam sürmesine imkân sağlamak amacı çerçevesinde iki ay boyunca ekonomik koşulları yetersiz 25 genç girişimci kadına 100 saat ücretsiz eğitim verildi.

AIESEC ile Uluslararası Öğrenci Değişim Programı (2008)

Üyelerine hem gelişim hem de yurt dışı staj fırsatı sağlayan bu kurum dünyanın en büyük öğrenci organizasyonudur. Bu kapsamda Uçan Balon, 2008 yılından itibaren çocuk gelişimi, psikoloji ve benzer alanlarda eğitim gören AB’ye üye ülkelerden ve ABD’den öğrenci kabul etmektedir. Aynı zamanda uçan balon 2008 yılı İstanbul öğrenci seçme komitesinde de yer almıştır.

AB Projesi Kapsamında Petro ve Heiko'nun Anaokullarımızı Ziyareti

Uçan Balon'un düzenlediği AVRUPA BİRLİĞİ LEONARDO DA VINCI PROJESİ kapsamında Bahariye ve Beylikdüzü anaokullarımızda ziyaretçilerimiz vardı. Hamburg'da bulunan Altona Sosyal Pedagoji Meslek Yüksekokulu ile gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında 4 yıl boyunca şubelerimizde Alman Anaokulu Öğretmen adayları stajlarını gerçekleştirdiler.

Bu kapsamda Alman stajyer öğretmenlerin okul yöneticileri Petra ve Heiko istanbul'a gelerek İstanbul'daki yuva kurucularımızdan proje konusunda bilgi aldılar. Kadıköy ve Avrupa yakası anaokullarımızda gözlemlerde bulundular. 

Beykent anaokulu kurucularımız Derya ve Gülçin hanım ve AB Proje partner yöneticilerimizi birlikte fotoğrafladık. Çocuklar Heiko'yu çok sevdi. Uzun süre onu bırakmadılar.

 

 

Tags: uçan balon anaokulları, anaokulu, kreş, kreşler, kadıköy anaokulu, kadıköy kreşleri, kadikoy anaokulu, bahariye kreş, moda anaokulu yuva, beylikdüzü anaokulu, acıbadem anaokulu, çayyolu anaokulu, anaokulu bayilik, anaokulu francise
 

  anaokulu AB projesi

  anaokulu ab projesi

  anaokulu ab projesi kadıköy

  çocukevi yuva ab projeleri